Jak wychowywać i nie robić krzywdy

„Wychowujmy dzieci tak, by nie musiały kiedyś leczyć się z dzieciństwa” to temat pierwszej ogólnopolskiej interdyscyplinarnej konferencji, która odbyła się na Wydziale Prawa i Administracji. Komitet Ochrony Praw Dziecka, Katedra Praw Człowieka oraz Koło Naukowe Prawa Karnego spotkali się by wspólnie porozmawiać o prawach dziecka.

Nigdy nie należy zapominać o prawach najmłodszych. Organizatorzy konferencji zwracają uwagę na to, że bez odpowiedniego wychowania, dzieci mogą mieć problemy w przyszłości. Więcej o samej konferencji mówi między innymi wiceprezes Komitetu Ochrony Dziecka UMK, Adrian Kościk.

Swoją prelekcję poprowadziła również  Dorota Zawadzka, medialna superniania oraz społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka.

Wydarzenie mimo, że odbywa się na Wydziale Prawa i Administracji będzie również poruszać aspekty socjologiczne, pedagogiczne, czy psychologiczne. Konferencja trwa dwa dni i będzie ona transmitowana również w Internecie.

Dzisiejszy program:

Więcej informacji na stronie wydarzenia na facebooku.

[fot. strona wydarzenia na facebooku]

Materiał przygotował Rafał Wiśniewski