Jesienna edycja Wampiriady UMK za nami [RELACJA]

28 listopada studenci mieli okazję pomóc potrzebującym nie tylko poprzez oddanie krwi, ale także wspomagając toruńskie domy dziecka oraz panią Marzenę Laskowską, która z dnia na dzień straciła zdrowie. Tegoroczna edycja odbyła się jak zwykle w Auli UMK.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczyły bardzo długie kolejki. Wiele osób oddawało krew po raz pierwszy, ale byli też ci, którzy pomagają w ten sposób od kilku lat. Limit osób, które mogły oddać krew, został osiągnięty około godziny 15:00 i wynosił 250 osób. O przebiegu Wampiriady mówi przewodniczący NZS UMK Mateusz Schalau.

Z okazji nadchodzących Mikołajek dodatkowo została zorganizowana akcja zbierania słodyczy dla dzieci z toruńskich domów dziecka. Każdy z uczestników mógł podzielić się częścią otrzymanych czekolad, a chętni ponadto ofiarować również zabawki, ubrania czy żywność długoterminową.

Kolejnym poruszanym aspektem była pomoc pani Marzenie Laskowskiej, która niespodziewanie zachorowała z powodu pęknięcia tętniaka w mózgu. Organizatorzy zachęcili uczestników do wsparcia pieniężnego, niezbędnego do opłacenia intensywnej rehabilitacji, a także do przyniesienia podstawowych środków czystości i higieny osobistej. Panią Marzenę można wesprzeć finansowo poprzez stronę https://www.siepomaga.pl/marzenalaskowska.

[fot. Anna Bielawiec-Osińska]