Festiwal L 36 w HRP Pamela

Po wakacjach w Pameli znowu będzie głośno. Festiwalem L 36 powinni szczególnie zainteresować się fani alternatywnych brzmień. Wystąpią zespoły z Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii i Polski.

13 października wystąpią zespoły AVE (PL), Grooving In Green (UK), Jordan Reyne (NZ) oraz, w roli głównej, Theatre of Hate (UK). Prowadzący festiwal Marek Wiernik tak przedstawia zespół:

„[…] Nie tylko dla mnie, to jeden z najważniejszych nowofalowych zespołów lat 80., nieco post punkowy, trochę gotycki, słynący również z mądrych tekstów w rodzaju – „Do you believe in the west world”. Producentem rewelacyjnego debiutu płytowego Teatru Nienawiści był Mick Jones z The Clash a w jego składzie znaleźli się muzycy współtworzący już za chwilę historię alternatywnego rocka, czyli członkowie kultowej grupy… The Cult. Charyzmatyczny Kirk Brandon prowadził przez czas jakiś inną ważną formację Spear Of Destiny, ale po latach wrócił z Theatre Of Hate w oryginalnym niemal składzie. Fragmentami albumu „Kinshi”, wydanego po 21 latach oczekiwania, grupa uraczy nas w Pameli. […]”

Grooving In Green prezentuje mieszankę gotyku i muzyki industrialnej. Jordan Reyne, którą ostatnio można usłyszeć w najnowszej odsłonie gry Resident Evil, wykonuje muzykę inspirowaną celtyckim folkiem. Lokalnym akcentem będzie zespół AVE z Inowrocławia, który gra rocka alternatywnego.

Bilety w cenie 55 zł (przedsprzedaż), oraz 65 zł (w dniu wydarzenia) są dostępne w klubie ( Toruń, ul. Legionów 36). Można je też rezerwować pisząc na adres hrppamela@gmail.com i po uprzedniej wpłacie na konto odebrać w dniu festiwalu.

Festiwal rozpocznie się o godzinie 19:00. Zaprasza Marek Wiernik.

Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj.

[fot. materiały prasowe]