11. MediaTory – poznaliśmy nominacje

Studenci dziennikarstwa po raz kolejny wskażą dziennikarzy i osoby angażujące się medialne, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie za swoją pracę. Wśród nominowanych znalazło się 41 dziennikarzy i dziennikarek, 4 zespoły redakcyjne, oraz 2 projekty dziennikarskie.

Adepci dziennikarstwa  wskażą wśród nominowanych swoich faworytów w kategoriach: AkumulaTOR, DetonaTOR, InicjaTOR, ObserwaTOR, NawigaTOR, ProwokaTOR, ReformaTOR oraz TORpeda. Dodatkowo, każdy student ma możliwość wskazania postaci, której działalność kształtuje jego wizję “dziennikarstwa najwyższej próby”. Tym samym, w najbardziej prestiżowej kategorii AuTORytet statuetkę otrzyma dziennikarz o dorobku cieszącym się największym poważaniem głosujących.

Tegoroczna lista nominacji jest efektem pracy i konsultacji studentów dziennikarstwa z całej Polski. Odzwierciedla to, co doceniała i wokół czego ogniskowała się uwaga opinii publicznej w ciągu ostatnich 12 miesięcy – mówi Wioletta Klytta, prezes Stowarzyszenia MediaTory. – Wszystkie nominowane materiały oraz  projekty dziennikarskie są dowodem na to, że rzetelność i misja nie są wytartym archetypem, a faktycznie realizują się w reporterskim warsztacie.

Pełna lista nominacji wraz z opisami sylwetek dziennikarskich i poszczególnych projektów dostępna jest TUTAJW tegorocznym głosowaniu weźmie udział ponad 10 tysięcy studentów z 23 polskich uczelni. Statuetki zostaną wręczone podczas Gali Finałowej w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego 2 grudnia.

Organizatorami 11. edycji Plebiscytu są: Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Współorganizatorem Plebiscytu jest Uniwersytet Jagielloński. Narzędzia wspomagające monitoring mediów udostępnia Instytut Monitorowania Mediów.

[info. i fot. materiały prasowe Plebiscytu MediaTory]