Od marginalizacji do inkluzji społecznej – oblicza (po)nowoczesności

Trwa toruńska konferencja z cyklu ,,Za kurtyną resocjalizacji’’. Od 6-7 kwietnia na Wydziale Nauk Pedagogicznych oraz Wydziale Humanistycznym studenci i goście mierzą się z problemem wykluczenia społecznego.

Nowa rzeczywistość warunkuje nowe sposoby na inkluzję społeczną pensjonariuszy zakładów karnych – od wykorzystywania nowych technologii w wykonywaniu kary pozbawienia wolności, zmianę formuł probacyjnych, po zaangażowanie społeczeństwa w wykonywanie orzeczeń sądowych. Właśnie o tym prowadzona będzie tegoroczna debata w ramach cyklu ,, Za kurtyną resocjalizacji’’ – więcej na ten temat mówi prof. Małgorzata Kowalczyk, współorganizatorka wydarzenia.

Będziemy mieli okazję nie tylko zmierzyć się z problemami polskiego systemu karnego, ale również, dzięki czwartkowym prezentacjom Susan HallJaano Raasa, spojrzymy na resocjalizację szerszym okiem – z brytyjskiego i estońskiego punktu widzenia. Dowiemy się między innymi kim tak naprawdę jest streetworker, czy można resocjalizować przez teatr oraz czym jest i jak działa Klinika 42.

7 kwietnia zaś będziemy mogli wziąć udział w kolejno 5 sekcjach:

1) Kryminologiczne i wiktymizacyjne obszary zachowań przestępczych– Aula Collegium Humanisticum 1.22 (I piętro)

2) Resocjalizacja jako przestrzeń ryzyka – AB 1.08 Collegium Humanisticum (I piętro)

3) Teoretyczne i praktyczne aspekty resocjalizacja – AB 0.08 Collegium Humanisticum (parter)

4) Resocjalizacja i profilaktyka młodzieży niedostosowanej społecznie – Aula Darwina – Wydział Nauk Pedagogicznych (ul. Lwowska 1)

5) Od Marginalizacji do inkluzji społecznej – 306 – Wydział Nauk Pedagogicznych (ul. Lwowska 1)

Zapisy na konferencję i szczegółowy program na oficjalnej stronie konferencji

Materiał: Wiktor Wojciechowski