Medycy z UMK otwierają drzwi

26 marca odbędą się dni otwarte w Collegium Medicum UMK. To jedyna i niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć i usłyszeć to, co na co dzień dostępne jest tylko dla wybranych.

Organizatorzy zachęcają: „jeżeli jesteście ciekawi czym różni się studiowanie od uczenia się i czego ciekawego można się dowiedzieć o sobie, o życiu i naturze człowieka podczas studiów musicie przyjść do Collegium Medicum UMK”.

Pozoracje i spotkania

W akcji wezmą udział władze uczelni, a także studenci i przedstawiciele organizacji studenckich: Samorządu Studenckiego, IFMSA-Poland, Studenckiego Towarzystwa Naukowego, Młodej Farmacji, Studenckiego Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych oraz projektu „Medici Homini”.

Studenci ratownictwa medycznego zamierzają uratować poszkodowanych w zamachu bombowym.

Młodzi bydgoszczanie będą mogli na własnej skórze doświadczyć trudów i ograniczeń związanych z niepełnosprawnością ruchową. Pokonywanie miejskiego „toru przeszkód” z perspektywy wózka inwalidzkiego może okazać się nie lada wyzwaniem.

Konkurs dla uczniów

Wystarczy napisać dlaczego chcesz studiować właśnie w Collegium Medicum UMK, aby wygrać atrakcyjne zestawy upominkowe. Odpowiedź, nie dłuższą niż 1/2 strony A4, należy wysłać na adres: konkurs@cm.umk.pl do 22 marca 2013 roku. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 26 marca 2013 roku. Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Drzwi otwarte odbędą się 26 marca o godz. 10.00 w budynku audytoryjnym (w którym mieści się Biblioteka Medyczna) przy ul. M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy.

Zdjęcie: Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy

Posted in UMK