3… 2… 1… start wakacje!

Pierwszy wakacyjny weekend warto spędzić w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. „3… 2… 1… start wakacje!” to specjalny piknik naukowy, który łączy ze sobą walory edukacyjne oraz aktywne spędzanie wolnego czasu.

• Piątek, 24 czerwca, g. 16:00 – 20:00, parking przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Dla dzieci rozpoczynających wakacje przygotowano kilka naukowych stanowisk i atrakcji. Na boisku Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży będzie można rozegrać mecz w Atomowy Bubble Soccer. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprosi również do zagrania w wodną siatkówkę oraz francuskie bule. Na terenie przylegającym do Młyna Wiedzy odbędą się naukowe podchody, w trakcie których będzie trzeba rozwiązać kilka naukowych zagadek.

Pracownicy centrum nauki przygotowali również grę planszową „Młynomania”. To interdyscyplinarny quiz, w którym wiedza zostanie połączona z różnymi humorystycznymi zadaniami. Miłośnicy muzyki będą mogli stworzyć własne kompozycje na eksponacie „Mash Machine”. Oczywiście nie zabraknie baniek mydlanych, które cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych.

• Sobota, 25 czerwca, g. 12:00 – 15:00, Rynek Staromiejski

Na starówce będzie można wziąć udział w naukowej grze planszowej, skonstruować maszynę Rube-Goldberga, a także bawić się bańkami.

• Sobota 25 czerwca, g. 15:00 – 22:00, Bulwar Filadelfijski

Centrum nauki będzie również obecne na pikniku w ramach „Święta Miasta” na Bulwarze. Dla uczestników będą dostępne klocki z pracowni kreatywnej „przeBUDOWA”, eksponat „Mash Machine” oraz bańki mydlane.

[Materiały prasowe]