„Dzieciaki wygrywają” – 25 lat z KATARem

Dwanaście kapel z województwa kujawsko-pomorskiego wystąpiło podczas koncertu finałowego KATAR muzyka 2016 w klubie OdNowa.

W sobotę 2 kwietnia odbył się finałowy koncert przeglądu muzycznego KATAR. Jury podkreślało, że 25 edycja festiwalu była najbardziej emocjonującym przeglądem dotychczas. Świadczyć o tym miał nie tylko wysoki poziom prezentowanych kapel, ale namiętne rozmowy jurorów. Mówi Erwin Regosz, członek jury z ramienia Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury.

Trzecią nagrodę i 1000zł otrzymał atem z Torunia. Zespół został również laureatem Nagrody Muzycznego Kramu w postaci relacji i nagrania koncertu, Nagrody Agencji Powsinoga – support w klubie Lizard King oraz Nagrody Mariusza Składanowskiego, czyli zaproszenie do udziału w koncercie Toruńskie Gwiazdy.

Drugi na podium stanął zespół Miss Fire z Grudziądza, który otrzymał 1500zł. Muzycy podkreślali, że istotną rolę w ich koncertach odgrywają grają fani zespołu.

Pierwsze miejsce i 2000zł zostało przyznane zespołowi KIDS z Torunia, który zdobył również nagrodę HappyLight Studio w postaci 8 godzinnej sesji nagraniowej oraz Nagrodę Muzycznego Kramu – reportaż z wizytą w studio.

Występy zespołów podsumował Zbigniew Krzywański, gitarzysta legendarnego zespołu Republika, który mówi o roli muzyki w życiu artysty oraz istocie pasji w komponowaniu muzyki.

W jubileuszowym KATARZe wystąpiły ponadto zespoły: Funkologia, Pokój numer 3, kateLESS, Neda, Over the Under, Groovemada, Mistah Lego, Sztokholm, Sunfollower oraz Rozes.

[fot. Stanisław Jasiński/woak.torun.pl]