Trzeba mówić do rzeczy – Konferencja WPiA

15 marca na Wydziale Prawa i Administracji odbędzie się konferencja „Nie wystarczy mówić, trzeba mówić do rzeczy” – Słowo w przestrzeni publicznej. Organizuje ją Klub Debat Studenckich.

Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na to w jaki sposób słowem posługują się politycy i inne osoby publiczne. Pojawią się także tematy związane z jakością debaty publicznej w Polsce oraz manipulacji w kampaniach wyborczych. Konferencja ma charakter interdyscyplinarny. Podczas niej wystąpią m.in. dr hab. Jacek Wasilewski, medioznawca związany z Uniwersytetem Warszawskim i dr hab. Paweł Nowak, językoznawca z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Szczegółowe informacje o konferencji można znaleźć w wydarzeniu na portalu Facebook.

Foto: materiały promocyjne konferencji