Koncertowa Fala – wyniki naboru do drugiej edycji

Wyłoniliśmy cztery zespoły, które dołączą do drugiej edycji Koncertowej Fali. Poza Funkologią (którą mieliście okazję usłyszeć w styczniu) zagrają: Draże, ATME, Atem i Przekrój Smaków.

Spośród 19 nadesłanych zgłoszeń, wyłoniliśmy cztery zespoły, które dołączą do drugiej odsłony naszego cyklu. Na maile czekaliśmy do końca stycznia. Poniżej prezentujemy spis zespołów, projektów i wykonawców, zachęcając do samodzielnego odsłuchania:

Po przesłuchaniu nadesłanych propozycji postanowiliśmy zaprosić do współpracy cztery zespoły:

DRAŻE

„Zespół Draże został założony w 2009 roku przez Piotera i Szimona, którzy poznali się w niejasnych okolicznościach na korytarzu pewnego toruńskiego szpitala. Od razu gdy dowiedzieli się o swoich muzycznych zamiłowaniach, przypadli sobie do gustu. Później zespół, jak to zespół, zmieniał muzyków jak rękawiczki. Byli gitarzyści, wokaliści, gitarzysto – wokaliści jednak trzon w postaci sekcji, bądź co bądź rytmicznej, pozostał niezmienny na przestrzeni lat. Następnym 'nabytkiem’ Draży był Łuki, który wniósł do kapeli świeżość mroźnego, zimowego, kacowego poranka oraz koloryt zamglonego, listopadowego popołudnia. Jest w zespole autorem tekstów.”

PRZEKRÓJ SMAKÓW

„Twór pod nazwą przekrój smaków powstał zimą 2011 roku. Twór współtworzą Kajetan J. Gendek i Sebastian Pypłacz. Pierwsze próby odbywały się na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich. Ze względu na niszowy charakter projektu, kolejne próby odbywały się rzadko i w różnych miejscach, m.in. w redakcji kwartalnika FA-art. Musiało minąć sporo czasu, żeby pojawiły się pierwsze, gotowe kompozycje. Po ponad roku wspólnych prób, 8 marca 2013 roku, ukazała się EP-ka przekroju smaków. Materiał z EP-ki został zaprezentowany na koncercie podczas wernisażu wystawy Andrzej Sobiepana w galerii MD_S we Wrocławiu. Po wydaniu EP-ki rozpoczęły się prace nad debiutancką płytą. W międzyczasie duet zaprezentował wstępną wersję materiału z debiutanckiej płyty na imprezie literackiej w Krakowie na początku 2014 roku. Prace nad płytą trwały przez niemal cały 2014 rok. Płytę nagraliśmy w mieszkaniu Sebastiana. Premiera debiutanckiej płyty pt. Fala jaskrawego światła odbyła się 1 grudnia 2014 roku. Obecnie przekrój smaków pracuje nad drugą płytą, która ukaże się najprawdopodobniej pod koniec bieżącego roku.”

ATME

„ATME to grupa ludzi połączona wspólną ideą ożywienia niematerialnych tworów wyobraźni i wskrzeszenia ich w swojej muzyce. Zespół od 2013 roku aktywnie koncertuje w rodzinnym mieście i stawia kolejne kroki na polskiej scenie muzycznej. Muzyka zespołu „na pierwszy rzut ucha” eklektyczna, oscyluje na pograniczu rocka progresywnego, metalu oraz psychodelii. Formacja zagrała już wiele koncertów, we wrocławskich klubach i nie tylko – m.in. w Od Zmierzchu Do Świtu, w klubie Alive, Łykend oraz poza rodzinnym miastem m.in. w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie, w Katofonii w Katowicach, w Kaliszu, w Poznaniu. W 2015 roku zespół ATME został podwójnym laureatem IX edycji Festiwalu im. Pawła Bergera „Gramy nad Prosną” w Kaliszu. W tym samym roku, bo 30.10.2015r. ukazał się pierwszy mini album koncepcyjny ATME, pt.: „Forgiving Myself”.”

atem

„Zespół kształtuje się od końca 2014 roku. Obecnie zajmuje się pracą nad wydaniem swojej pierwszej EP-ki.”

Członkowie:
Justyna Chachuła – wokal;
Krystian Czerniewski – gitara;
Huberdt Müller – gitara, syntezator;
Łukasz Ilnicki – bas;
Mateusz Senderowski – perkusja

Koncerty odbywają się w cyklu miesięcznym. Szczegóły kolejnych wydarzeń ogłosimy wkrótce na naszej antenie.

Całość zostanie zwieńczona wydaniem płyty, której oficjalna premiera planowana jest na październik 2016 roku.

Partnerami wydarzenia jest Klub Od Nowa, Radio Sfera, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Samorząd Studencki UMK, Fundacja Amicus, Studio Emdwa, Restauracja Manekin.