25-lecie z Prezydentem

„25 lat wolności”- pod takim hasłem odbyło się w toruńskim Urzędzie Marszałkowskim spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z samorządowcami.

Konferencję uświetnił wykład profesora Romana Bäckera, dziekana Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych oraz projekcja dokumentalnego filmu „Samorządni”. Profesor Bäcker poruszył temat m.in. zagospodarowania wolności oraz zadań samorządu terytorialnego.

Podczas konferencji Marszałek Województwa Piotr Całbecki wręczył prezydentowi Komorowskiemu złoty medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano Pomeraniesis.

Prezydent RP podziękował zgromadzonym za walkę o wolność, jednocześnie wspominając miłe chwile związane z regionem.

Prezydent złożył również wieniec pod pomnikiem księdza Jerzego Popiełuszki, upamiętniając tym samym 30 rocznicę jego śmierci i razem z władzami województwa zasadził „Dąb Wolności”, symbolizujący „Dzień Wolności”, czyli 4 czerwca 1989 rok, kiedy odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne.

Materiał Katarzyny Dyś.

Zdjęcie: Katarzyna Dyś