„Kontakt” znów w Toruniu

Toruń stolicą teatralną już po raz dwudziesty drugi. Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Kontakt”, podobnie jak w latach ubiegłych, ściąga do kopernikańskiego grodu twórców z całego świata. Swoje dzieła zaprezentują reżyserowie z 14 państw.To prawdziwa gratka dla wszystkich wielbicieli sztuki scenicznej.

Pierwsza odsłona „Kontaktu” miała miejsce już w 1991 roku. Od tej pory nieprzerwanie co rok w gmachu Teatru im. Wilama Horzycy ścierają się przedstawiciele teatralnego rzemiosła ze Wschodniej i Zachodniej Europy. Przez lata festiwal ten dostawał miano najważniejszego przeglądu teatralnego w tej części kontynentu. Imprezie co rok towarzyszą liczne atrakcje towarzyszące. Na uczestników czekają wernisaże wystaw plastycznych, występy kabaretów czy promocje książek.

Plenerowo dawno w Toruniu nie było takiego dużego widowiska” Agnieszka Warczachowska, kierownik biura festiwalowego.

Kierownik zapewnia też, że na nudę Torunianie nie będą mogli narzekać. Występy odbędą się nie tylko w teatrze ale także m.in. na Rynku Nowomiejskim.

Bilety na spektakle teatralne są wciąż dostępne. Dla studentów organizatorzy przygotowali specjalną ofertę.  Za przedstawienie The Blue Boy irlandzkiej grupy z Dublina posiadacze studenckiej legitymacji zapłacą jedynie 15 złotych.

Zakup jakiegokolwiek biletu upoważnia do udziału w imprezach towarzyszących. A tych nie zabraknie. Organizatorzy szczególnie gorąco zachęcają do udziału w spotkaniach z zespołami i wieczornych dyskusjach.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Kontakt” startuje w sobotę 24 maja i potrwa do piątku (30 maja). Bilety można kupić przed spektaklem w Olimpijczyku.

Z Agnieszką Warczachowską rozmawiał Damian Zatorski.

Zdjęcie: materiały promocyjne