Debatowali o Europie na WPiA

Kandydaci z okręgu kujawsko-pomorskiego gościli w środę na Wydziale Prawa i Administracji, gdzie dyskutowali na tematy związane z Europą. Debatę „Wspólna Europa: Równość, Różnorodność, Solidarność?” prowadził redaktor Jacek Żakowski, publicysta tygodnika „Polityka” oraz dziennikarz radia TOK FM.

W debacie wzięli udział: Anna Janosz (Platforma Obywatelska), Krzysztof Baranowski (Polskie Stronnictwo Ludowe), prof. Andrzej Zybertowicz z UMK (Prawo i Sprawiedliwość), Urszula Polak (Sojusz Lewicy Demokratycznej) i Kazimiera Szczuka (Twój Ruch). Nie ma co ukrywać, że ta ostatnia wzbudza najwięcej kontrowersji, głównie za sprawą swojej feministycznej działalności.

Kandydaci rozmawiali na tematy związane z przyszłością Europy i samej Unii Europejskiej. Prowadzący, Jacek Żakowski, mówi zaskakująco, że nie liczyła się tylko treść merytoryczna, a sam fakt bycia bliżej wyborcy. „Dla wyborcy jest ważne nie tylko to co kandydat mówi, […] ale też jaki to jest człowiek, kogo bym chciał żeby ze mną kojarzono” – powiedział Jacek Żakowski.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 25 maja bieżącego roku. Polacy dopiero po raz trzeci będą mogli wybierać swoich reprezentantów do unijnego parlamentu.

Zdjęcie: http://www.freeimages.com/