Głębia spojrzenia – Ogólnopolski Studencki Konkurs Fotograficzny

Studenci po raz kolejny mają możliwość sprawdzenia swoich sił i talentu w Ogólnopolskim Studenckim Konkursie Fotograficznym. Wystartowała właśnie 5. edycja „Głębi Spojrzenia”, której organizatorami są Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ oraz Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ.

Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu są słowa Joanny Helander: „Nagle dostrzegłam, że wszystko dookoła jest fascynujące. Ale dopiero na fotografii”. W konkursie wziąć udział może każdy student, niezależnie od kierunku studiów, który amatorsko zajmuje się fotografią dziennikarską. Prace konkursowe oceniać będzie profesjonalne jury, w skład którego wejdą teoretycy oraz praktycy fotografii dziennikarskiej.

Każdy student ma możliwość zgłoszenia swoich prac w trzech kategoriach. W pierwszej pod nazwą „Z prędkością światła” nagradzane są fotografie newsowe. Druga z nich, „Subiektywnie w obiektywie”, nagradza zdjęcia z gatunku publicystyki. Trzecia kategoria to w tym roku nowość – dotychczasową kategorię artystyczną „Jak malowane” zastąpi wariant wyróżniający małe fotoreportaże, zawierające 3 fotografie, czyli „Historie prawdziwe”.

Na zwycięzców konkursu czekają nagrody rzeczowe. Prace konkursowe nadsyłać można drogą mailową do dnia 7 kwietnia 2014 roku.

Zdjęcia można przesyłać na adres glebiaspojrzenia@knsd.pl. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas wernisażu zorganizowanego w Krakowie.

Pełny regulamin konkursu oraz wszelkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej  oraz na fanpage’u Głębi Spojrzenia na Facebooku.

Posted in UMK