DISCOVER EUROPE – a jak Ty postrzegasz Europę?

1 marca rozpoczęła się 11. edycja ogólnopolskiego konkursu fotograficznego dla studentów „Discover Europe”. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest ESN Poland. I etap, lokalny, konkursu potrwa do końca marca.

Jeśli zdjęcia to Twoja pasja to podziel się z nami Twoją wizją Europy. Być może widzieliśmy wszyscy Pałac Kultury w Warszawie, ale każdy z nas postrzega go przecież inaczej. Jeśli poprosilibyśmy 100 osób spacerujących po ulicy Champs-Élysées w Paryżu o zrobienie zdjęcia, zapewne każdy zwróciłby uwagę na inny aspekt i otrzymalibyśmy 100 różnych fotografii. Ten konkurs to dobra okazja, żebyś pokazać swoją unikalną wizję danego miejsca… Zobacz, jak inni widzą Europę i pokaż, jak Ty ujmujesz rzeczywistość w swoim obiektywie.

Wystarczy wypełnić formularz i przesłać zdjęcie, które ukazuje Europę w Twoich oczach. Fotografia może przedstawiać emocje, krajobraz, miejsce, ludzi, sytuacje itp. Zdjęcie może być zrobione w Polsce lub za granicą, ważne jest, aby było wyjątkowe i przemówiło do jury.

W tym roku przewidziane są trzy kategorie konkursowe:
•    Citizen of Europe „Obywatel Europy” – zdjęcia przedstawiające rozmaite oblicza Europejczyków,
•    My Europe, my Home „Mój kawałek Europy” – zdjęcia przedstawiające ciekawe miejsca i krajobrazy w Europie,
•    Surprise me Europe! „Europo zaskocz mnie!” – zdjęcia przedstawiające śmieszne lub intrygujące sytuacje, które miały miejsce w Europie,
oraz dodatkową kategorię specjalną:
•    „Sukces z Pasji”  – to kategoria dla tych autorów, którym udało się uchwycić niezwykłą iskrę pasji decydującą o czyimś powodzeniu, uczuciu szczęścia, satysfakcji. Oczekujemy zdjęć, które ukazują emocje towarzyszące bohaterom prac na ich drodze do wygranej. Zdjęć, które obrazują, jak serce włożone w to, co się robi, przekłada się na czyjś sukces.
Konkurs składa się z dwóch części: etapów lokalnych w kraju i za granicą oraz etapu centralnego, gdzie ze wszystkich nadesłanych prac z całej Europy wybierane jest najlepsze, najciekawsze zdjęcie.

Informacje o nagrodach, zdjęcia z poprzedniej edycji, regulamin i więcej szczegółów na stronie projektu.

Posted in UMK