Maturzysto, nabierz się na UMK

12 marca rozpoczną się dwudniowe Targi Ofert Edukacji Akademickiej „Promocja Edukacyjna 2013”. Maturzyści będą mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną szkół wyższych, programami studiów, zasadami przyjęć na studia. Na toruńskich targach zaprezentują się uczelnie z: Bydgoszczy, Trójmiasta, Elbląga, Olsztyna, Łodzi, Warszawy, Poznania, Włocławka.

Podczas Targów odbędzie się cykl spotkań z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, którzy podzielą się doświadczeniami wynikającymi z analizy przebiegu egzaminów maturalnych w ubiegłych latach. Pozwoli to uczniom na lepsze przygotowanie się do egzaminu dojrzałości.

Z Aleksandrem Anikowskim, organizatorem targów, rozmawiał Michał Fajtek

Będzie również możliwość rozmowy z doradcami zawodowymi z Biura Karier UMK, którzy osobom niezdecydowanym pomogą określić predyspozycje zawodowe i wybrać odpowiedni dla nich kierunek studiów (sprawę ułatwi wypełnienie testu dostępnego na stronie internetowej Targów i przyniesienie go ze sobą do Auli UMK).

– Fizycy i chemicy z toruńskiego UMK przygotowali także serię pokazów, które zostaną zaprezentowane na Wydziale Chemii. Każdy pokaz będzie prezentowany trzykrotnie, aby wszyscy chętni mogli wziąć w nim udział – mówi Aleksander Anikowski, kierownik Centrum Promocji i Informacji UMK.

Specjalne zajęcia przedmaturalne przygotowali także studenci i pracownicy  Instytutu Informacji Naukowej i Bibliologii UMK.  Podczas warsztatów „Matura bez Google’a? To możliwe!” uczniowie dowiedzą się, w jaki sposób szukać informacji potrzebnych do realizacji tematu maturalnego, nie tylko poprzez popularne wyszukiwarki, lecz także za pomocą innych narzędzi informacyjnych. Na te warsztaty obowiązują zapisy (pod adresem: luka@umk.pl). Zgłoszenia powinny zawierać listę uczestników oraz nazwisko nauczyciela. Decyduje kolejność zgłoszeń.

PROMOCJA EDUKACYJNA odbędzie się w godz. 8:30-14:00 w miasteczku akademickim na Bielanach w Toruniu (parking przy Auli UMK przy ul. Gagarina 11). Wstęp na Targi tradycyjnie jest wolny.

Program Targów

Zdjęcie: Andrzej Romański (CPiI UMK)

Posted in UMK