Zagadka, Absurd i Bastards on Parade w HRP Pamela

W poniedziałek 3 marca 2014 w Hard Rock Pubie Pamela  zagrają dwie toruńskie grupy: Zagadka oraz Absurd. Jako trzeci tego wieczoru wystąpi hiszpański zespół Bastards on Parade. Koncertowi towarzyszyć będzie premiera debiutanckiego krążka Absurdu. Start o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Zagadka

Pierwszy koncert Zagadka zagrała 4 grudnia 2009 roku na deskach toruńskiego Lizard Kinga od razu zyskując grono lokalnych zwolenników. Muzyka Zagadki to melodyjny rock z polskimi tekstami w całości autorstwa wokalisty – Pulka. Zespół stroni raczej od grania coverów, a jeśli już je wykonuje, to są to z reguły utwory zagranicznych wykonawców z napisanym do tego polskim tekstem.

Muzycy bazują głównie jednak na własnych kompozycjach. Autorem większości z nich jest włoski gitarzysta Davide Jori. Sekcję Zagadki tworzą Marcin Treichel (perkusja) i Marek Wandzioch (bas). Pod koniec 2010 roku zespół nagrał teledysk do piosenki „Jeść mi się chce”, który można zobaczyć na YouTube. W 2011 Zagadka wydała pierwszą płytę EP z sześcioma piosenkami.

Absurd

Od listopada 2012 roku grupa pracuje nad debiutancką płytą, której premiera będzie miała miejsce 3. marca. Będzie ona podsumowaniem dotychczasowej działalności zespołu, dlatego znajdą się na niej zarówno stare, jak i nowe kompozycje znane tylko z ostatnich koncertów.

Grupa gra w skłądzie:
Mateusz „Czyżyk” Czyżniewski – gitara i wokal
Michał Ziółkowski – gitara solowa i wokal
Dominika Skinder – gitara basowa
Karol Cherbański – perkusja

Bastards on Parade

Bastards on Parade powstali w 2008 roku w Galicji. W swojej muzyce starają się połączyć celtyckie korzenie z punk rockiem. Pierwsze trzy EP’ki zespołu zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez fanów, jak i media. W 2011 roku ukazał się debiutancki album Bastards on Parade pod tytułem „Tales From The Death Shore”. Od tamtej pory zespół sporo koncertował w Europie u boku Street Dogs, The Real McKenzies, Flatfoot 56 i The Mahones zdobywając uznanie jako najlepszy zespół folk punk na starym kontynencie.

W 2013 roku grupa podpisała kontrakt z niemiecką wytwórnią Wolverine. Producentem ich najnowszego krążka został  John Rioux (Street Dogs) a płyta została zremasterowana przez Dan’a Randalla w Kalifornii.