Ben Prevo i Maciek Balcar W HRP Pamela

Mija 16 lat od chwili powstania Hard Rock Pubu Pamela. Z tej okazji w poniedziałek 3 lutego 2014 r. w klubie wystąpią: amerykański gitarzysta Ben Prevo ze swoim zespołem oraz Maciek Balcar z grupą Nie-Bo. Start koncertu o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

Ben Prevo – gitarzysta, wokalista, kompozytor.Urodził się i dorastał na Manhattanie. Pierwsze lekcje gry na instrumencie pobierał już w wieku lat czterech. Debiutował w wieku lat siedemnastu. Współpracował z takimi legendami jak: Rashied Ali, Jerry Gonzalez, Jaco Pastorius, Noel Redding, Jorma Kaukonen, Pee Wee Ellis i wieloma innymi. Styl artysty to mieszanka soulu, bluesa, rockabilly i wpływów Jimmi Hendrixa.

Dotychczas ukazały się trzy albumy artysty: ”New,Blue And True”(1991),”It’s About Time” (1999) oraz ”Vacation”(2008) – wszystkie trzy zawierają autorskie kompozycje.

Na polskiej trasie koncertowej Ben Prevo wystąpi w składzie: Ben Prevo – gitara, wokal, Łukasz Gorczyca-gitara basowa, Tomek Dominik – perkusja

Maciek Balcar – absolwent szkoły muzycznej w klasie fortepianu oraz Politechniki Wrocławskiej (Wydział Architektury). Debiutancki album Maćka Balcara pt. „Czarno” został nagrany w marcu, a swoją premierę miał we wrześniu 1998 roku. Jego producentem muzycznym był Janusz Yanina Iwański, zaś wśród muzyków, którzy oprócz niego zagrali gościnnie na płycie, są Mateusz Pospieszalski, bracia Golec oraz Jose Torres. Rok później wziął udział w nagraniu płyty z zespołem Harlem.

W kwietniu 2000 roku w Teatrze Rozrywki odbyła się premiera rock-opery „Jesus Christ Superstar”, w której Maciej Balcar kreuje rolę Jezusa. Kolejną rolą artysty na chorzowskiej scenie jest postać Rogera w kultowym musicalu „Rent”.

Od 15 lutego 2001 jest wokalistą kultowej grupy Dżem. W roku 2004 ukazała się pierwsza płyta Dżemu z Maciejem w roli wokalisty, zatytułowana „2004”. Rok później Balcar zagrał rolę Indianera w filmie Jana Kidawy-Błońskiego pt. „Skazany na bluesa”. W 2010 wydał swój drugi album „Ogień i Woda”, a w grudniu wystąpił w rockowym przedstawieniu „Krzyżacy”.W roku 2011 utwór Macieja Balcara „Biały wilk” stał się oficjalną piosenką promującą grę Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w Polsce.

W Hard Rock Pubie Pamela Maciej Balcar wystąpi z zespołem Nie-Bo.

Zdjęcie: nadesłane