Mój biegun i Noc Wideoklipów w „Kocyku”

W poniedziałek 13 stycznia w kinie Niebieski Kocyk zobaczymy „Mój biegun” w reżyserii Marcina Głowackiego.

Jest to opowieść o chłopcu, który w wieku 13 lat stracił kończyny w wyniku porażenia prądem, ale jednocześnie nigdy nie stracił woli życia i chęci walki z losem. Film przedstawia życiorys Jana Meli i jego rodziny od momentu śmierci młodszego z braci – Piotrusia, aż do spotkania z Markiem Kamińskim. Poruszająca historia najmłodszego niepełnosprawnego zdobywcy biegunów, Jana Meli, opowiadająca o triumfie ducha, odwadze i przełamywaniu słabości – pełna napięć i dramatów, traum i nieporozumień.

Natomiast we wtorek odbędzie się „Noc Wideoklipów”.

Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film to jedyny w Polsce i jeden z niewielu w Europie festiwal teledysków. Podczas pokazu zaprezentowane zostaną prace, które budzą kontrowersje i wielokrotnie nie mają szans na emisję w telewizjach muzycznych i publicznych. W większości są to wideoklipy na co dzień niedostępne w komercyjnych mediach. Na dużym ekranie pokazane zostaną także ocalałe prace grupy Yach Film i najnowsze teledyski Yacha Paszkiewicza, które zrealizowano w minionym roku m.in. dla zespołów Kobranocka czy Apteka w technologii HD oraz zupełnie premierowe prace, które autorzy już nadsyłają na 22 edycję Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. Gościem specjalnym pokazu będzie Yach Paszkiewicz, który przedstawi kulisy realizacji niektórych prac i ich autorów.

Ceny biletów: 10zł studenci i absolwenci UMK,  12zł pozostałe osoby.