Green Grass i Śląska Grupa Bluesowa w HRP Pamela

8 stycznia 2014 r. Hard Rock Pub Pamela zaczyna kolejny koncertowy sezon. Jako pierwsze w tym roku zagrają dwa bluesowe zespoły: Green Grass oraz  Śląska Grupa Bluesowa. Koncert będzie premierą winylowego singla ŚGB. Krążek zawiera koncertowe wersje dwóch kultowych utworów tej formacji: „O Mój Śląsku” ( strona A) oraz „Sztajger” (strona B). Nagrania zrealizował Arkadiusz Sobierajski 4 stycznia 2012 r. w trakcie koncertu w Hard Rock Pubie Pamela.Projekt okładki przygotował Petr Wifort. Ten zrealizowany na winylu oldschoolowy projekt został wydany w ściśle limitowanym, kolekcjonerskim nakładzie. Jedną z nielicznych okazji, aby go zdobyć, będzie zapowiadany koncert.

Start imprezy godz. 19.00. Wstęp wolny.

ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA
Grupa złożona z czołówki śląskich muzyków. To wykonawcy mający za sobą współpracę z takimi postaciami i zespołami jak SBB, Krzak, Dżem, Cree, Bezdomne Psy, Apogeum, Kwadrat czy Józef Skrzek, Ireneusz Dudek, Ryszard Skibiński, Ryszard Riedel, Zbigniew Hołdys, Martyna Jakubowicz, Elżbieta Mielczarek i wielu innych. Zespół regularnie koncertuje w całym kraju i za granicą.
Obecnie zespół tworzą Jan „Kyks” Skrzek (śpiew, fortepian, harmonijki), Mirosław Rzepa (gitara, gitara basowa), Michał „Gier” Giercuszkiewicz (perkusja) oraz Leszek Winder (gitara).

GREEN GRASS
Zespół Green Grass powstał pod koniec lat 80-tych, a założyła go trójka przyjaciół: gitarzysta Jacek Herzberg, multiinstrumentalista Radek Gaca i basista Mariusz Siejek. Pierwszy okres działalności miał charakter muzyczno-towarzyskiego eksperymentu. Pierwsze koncerty odbywały się w podbydgoskim Opławcu, w rodzinnej posiadłości Radka Gacy, dla zamkniętego grona znajomych. Tam po raz pierwszy pojawiła się nazwa Green Grass. Kiedy w 1990 roku R.Gaca i M.Siejek rezygnują z kariery muzycznej, J.Herzberg kontynuuje działalność w nowym składzie.

W latach 1991-1997 zespół występował w składzie: Jacek Herzberg (gitara, śpiew), Roman Wiśniewski (gitara), Andrzej Neumann (gitara basowa), Jarosław Koźbiał (perkusja), Grzegorz Kargól (harmonijka).

W roku 1991 wystąpił podczas festiwalu Rawa Blues. W następnych latach z powodzeniem brał udział w innych bluesowych festiwalach: Blues nad Piławą (Nowa Szwecja), Muzyczny Camping (Brodnica ), Bluesada (Szczecin), Toruń Blues Meeting (Toruń), Jimiway (Ostrów Wielkopolski), Blues Express (Zakrzewo), Słony Blues (Inowrocław), Olsztyńskie Noce Bluesowe , Bluesonalia (Konin), Wiosło Jaćwinga (Suwałki).

Od 2003 roku do dziś zespół występuje w składzie: Jacek Herzberg (gitara, śpiew), Dariusz Głowacz (gitara), Jarosław Ignaszak (fortepian), Tomasz Tabaka (gitara basowa), Robert Robaszkiewicz (perkusja).

W latach 2001-2006 uczestniczył w festiwalu Bydgoszcz Harmonica Meeting. Od 2002 r. zespół jest współorganizatorem i gospodarzem Bydgoskiego Festiwalu Bluesowego.