Święta i Sylwester w Toruniu

Wigilia miejska, wspólne kolędowanie pod szopką na rynku nowomiejskim, wystrzałowy sylwester – to atrakcje przygotowane przez Urząd Miasta na najbliższy czas.

21 grudnia, Wigilia Miejska, Rynek Nowomiejski. –Nie zabraknie konkursów z nagrodami, warsztatów z niespodziankami i spotkania ze Świętym Mikołajem. Starsi uczestnicy Wigilii będą mogli wygrać świąteczne choinki, a dzieci – prezenty. Pierwsze kolędy i pastorałki usłyszymy w wykonaniu Orkiestry Zespołu Szkół Samochodowych, której występ rozpoczynający się o godzinie 15.30 zainauguruje cykl koncertów muzycznych Kolędowanie przy Szopce Bożonarodzeniowej. Jak co roku, na Rynku Nowomiejskim zapanuje magiczna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia– zapowiada Mateusz Czyżniewski z Toruńskiej Agendy Kulturalnej, która współorganizuje wydarzenie.

Toruń tej nocy rozbłyśnie wyjątkowym światłem. W pokazie pirotechnicznym wykorzystamy materiały, które zostaną wystrzelone z wyrzutni na wysokość od 100 do 200 metrów o promieniu rozbicia efektów na niebie do 70 m – Agnieszka Marecka, TAK.

31 grudnia, Sylwester, start godzina 22. –Sylwester w Toruniu zapowiada się wyjątkowo. Znakomita muzyka i świetny didżej! A w tej roli znany dziennikarz muzyczny Robert Leszczyński, juror we wszystkich czterech edycjach programu „Idol” i wieloletni publicysta ogólnopolskiej Gazety Wyborczej– zapowiada Agnieszka Marecka z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Sylwester Miejski organizowany jest w trybie imprezy masowej. Oznacza to zakaz wnoszenia na teren wydarzenia fajerwerków i napojów alkoholowych.

Zdjęcie: sxc.hu