Centrum Sportu UMK ma dyrektora

Prof. Andrzej Tretyn, rektor UMK zaakceptował kandydaturę Krzysztofa Wasilkiewicza na stanowisko kierownika Uniwersyteckiego Centrum Sportowego. Oferty w konkursie złożyło 44 kandydatów. Nowy kierownik UCS rozpocznie pracę 1 lutego.

Krzysztof Wasilkiewicz urodził się w 1975 roku w Słubicach. Jest absolwentem poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, ukończył także studia podyplomowe dla menedżerów sportu w Wyższej Szkole Turystyki i Rekreacji w Warszawie.

Ma uprawnienia trenera II klasy i instruktora sportu w piłce nożnej oraz ratownika wodnego WOPR. Odbył kilka staży trenerskich w kraju i za granicą, jest autorem 12 publikacji naukowych.

Wasilkiewicz ma doświadczenie w zakresie inwestycji sportowych i zarządzaniem obiektami kultury fizycznej (był m.in. kierownikiem hali sportowej w Dębnie). Obecnie pracuje w wojewódzkim zespole metodyczno-szkoleniowym Lubuskiej Federacji Sportu w Zielonej Górze.

Źródło: CPiI UMK
Zdjęcie: Andrzej Romański (CPiI)

Posted in UMK