Pierwsza tura naboru za nami, rekrutacja będzie przedłużona

20 tysięcy osób zarejestrowało się na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie na UMK. Dzisiaj o godz. 14.00 kandydaci dowiedzieli się czy dostali się na studia w UMK. Na 14 kierunkach rekrutacja została przedłużona.

Podczas pierwszego etapu naboru największą popularnością (w przeliczeniu liczby osób na miejsce) cieszyły się: kierunek lekarski (30), farmacja (12), kosmetologia (7) i dietetyka (6,7). Te studia są prowadzone przez Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

W kampusie toruńskim największym powodzeniem cieszą się: filologia angielska (6), bezpieczeństwo wewnętrzne (5,5) i japonistyka (5,4).

O rekrutacji na rok akademicki 2013/2014 mówi Bogumiła Sąsiada, kierownik Działu Rekrutacji i Spraw Studenckich UMK:

W liczbach bezwzględnych najbardziej obleganymi kierunkami były: kierunek lekarski, na który zarejestrowało się 4507 osób oraz prawo (1408 chętnych, co dało 4,7 osób na miejsce). Łącznie na obu rodzajach studiów stacjonarnych UMK przygotowała 6872 miejsca.

Od 10 do 15 lipca kandydaci muszą dostarczyć Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej wymagane dokumenty. Bezpłatna infolinia dla kandydatów na studia: 800 809 809.

Jak poinformowało Centrum Promocji i Informacji UMK – na 14 kierunkach studiów stacjonarnych I stopnia rejestracja dla kandydatów została przedłużona do 13 września. Przedłużona rejestracja dotyczy następujących kierunków: etnologia – antropologia kulturowa, filologia klasyczna, filologia specjalność hellenistyka, filologia specjalność wiedza o kulturze śródziemnomorskiej, filozofia, komparatystyka literacko-kulturowa, nauki o rodzinie, ochrona środowiska, polityka publiczna, polityka społeczna, religioznawstwo, studia bałtyckie, studia wschodnie, teologia.

Rejestrację przedłużono z powodu niedostatecznej liczby kandydatów. Wyniki zostaną ogłoszone 16 września 2013 r.

Zdjęcie: Andrzej Romański (CPiI UMK)

Posted in UMK