Sixto Rodrigez na kocykowym ekranie

23 kwietnia zapraszamy na film „Sugar Man”. Film przedstawia niewiarygodną, pełną niespodzianek, a do tego prawdziwą historię życia Sixto Rodrigueza, piosenkarza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi, a o którym… nikt nie słyszał.

Laureat Nagrody Publiczności na festiwalach w Sundance, Nowym Jorku, Los Angeles, Melbourne. Zdobywca Oscara w kategorii: najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny. Przede wszystkim piękny i zaskakujący obraz o potędze przypadku i roli szczęścia w ludzkim życiu. Film przedstawia niewiarygodną, pełną niespodzianek, a do tego prawdziwą historię życia Sixto Rodrigueza, piosenkarza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi, a o którym… nikt nie słyszał. Piosenkarz po nagraniu pierwszej płyty, która okazał się kompletnym fiaskiem, zniknął bez śladu. Kilka lat później pirackie kopie jego płyty trafiły do podzielonej apartheidem Południowej Afryki. W ciągu dwóch dekad odniosły tam niewiarygodny sukces, bijąc rekordy sprzedaży Elvisa Presley`a i Rolling Stonesów, choć sam artysta nigdy się o tym nie dowiedział. Dwaj południowoafrykańscy fani postanowili odkryć, co naprawdę stało się z ich idolem i bohaterem. Śledztwo zaprowadziło ich do prawdy bardziej niezwykłej, niż wszystkie mity krążące wokół artysty znanego jako Rodriguez.

Bilety:
5 zł – studenci