Mag prezentuje „Samotnika z Providence”

W drugim tygodniu kwietnia miała miejsce premiera debiutanckiego albumu doom metalowego zespołu MAG. Na płycie znajduje się 5 utworów nawiązujących do rozmaitych wątków ze świata fantastyki, horrorów i okultyzmu. Płytę promuje utwór „Somotnik z Providence”

Debiutancki krążek MAG został wydany nakładem Piranha Music.

Teledysk do singla „Samotnik z Providence” został stworzony w formule found footage przez kolektyw Sasquatch.

Całość dostępna jest również do odsłuchu m.in. na serwisach streamingowych (Spotify, Tidal, Deezer, iTunes).

MAG został powołany do życia w 2018 roku w Toruniu. Zespół łączy riffy Black Sabbath, ciężar Electric Wizard i szaleństwo Conana. Z powstałej mieszanki zlepia swoją interpretację doom metalu. W projekcie udziela się m.in. dwóch muzyków Diuny, a mimo krótkiego stażu dzielili już scenę np. z kultowym zespołem SUMA.

[Fotografie i grafika: materiały prasowe]