Radio Sfera UMK

Gramy swoje, po studencku!

Kolejna porażka Twardych Pierników w Lidze Mistrzów

Basketball Champions League nie będzie w tym sezonie dobrze kojarzyło się kibicom z Torunia. Drużyna Twardych Pierników w ramach 13. kolejki fazy grupowej tych rozgrywek gościła w stolicy Turcji, Ankarze, gdzie rozgrywała mecz z miejscowym Turkiem Telekom. Polski Cukier Toruń został pokonany przez gospodarzy 100:87, dopisując siódmą porażkę z rzędu we wszystkich rozgrywkach.

Podopieczni Stanisława Machowskiego przystępowali do spotkania z bilansem: dwa zwycięstwa, dziesięć porażek. Taki stan rzeczy nie dawał szans torunianom na awans z grupy Basketball Champions League. Z kolei gospodarz, czyli wspomniany już Turk Telekom, z bilansem dziewięciu zwycięstw był liderem grupy A.

Z wysokiego C rozpoczęli spotkanie gospodarze, którzy szybko objęli znaczące prowadzenie. W samej pierwszej kwarcie torunianie mieli już 20 punktów straty i momentalnie stanęli pod ścianą. Ostatecznie, straty udało się zmniejszyć do 16 punktów. Drugą kwartę także szybko zdominowali Turcy, a strata wynosiła już blisko 30 punktów. Ostatecznie, Turk wygrał kwartę różnicą dziesięciu punktów i ich przewaga wynosiła już aż 26 punkty.

Podczas drugiej partii spotkania Turk zaczął ewidentnie bronić wyniku. Graczom z Ankary w tym meczu potrzeba było jedynie zwycięstwa, aby walczyć o pierwsze miejsce w swojej grupie. W związku z tym, torunianie rozpoczęli odrabianie strat, jednak w dalszym ciągu gospodarze kontrolowali przebieg spotkania. Trzecią kwartę wicemistrzowie Polski wygrali 24:19. Ostatnia część spotkania była na tzw. otarcie łez dla kibiców z Torunia. Solidna gra w obronie, wykorzystywanie sytuacji w ataku oraz pewna gra pod koszem pozwoliły wygrać kwartę 32:24.

Ostatecznie, Twarde Pierniki uległy tureckim koszykarzom 87:100 i dopisali do swojego konta 11 porażkę w rozgrywkach. W tabeli grupy A Basketball Champions League Polski Cukier Toruń zajmuje 8 miejsce.

Turk Telekom 100:87 Polski Cukier Toruń ( 30:14, 27:17, 19:24, 24:32)

Najskuteczniejsi Zawodnicy:

Toruń- Chris Wright: 19 pkt 1zb. 2as., 3/7 3Pts, 0 FT, 53 % FG (8/15)

Turk- Muhhamed Baygul: 18 Pkt, 4 zb., 5 as., 2/2 3Pts, 6/6 FT, 71% FG (5/7)

Ostatnią kolejkę fazy grupowej Polski Cukier rozegra w środę, 5 lutego, z belgijskim Oostende. Początek spotkania planowany jest na godzinę 20:00.