28. Finał WOŚP – relacja warszawska

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozkręca się coraz mocniej. Jak co roku nasi reporterzy prężnie działają zarówno w Toruniu, jak i w sercu tego pięknego wydarzenia, czyli w Warszawie. Jesteście ciekawi co się dzieje w centrum WOŚP-owych wydarzeń?

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, to wydarzenie, które jednoczy cały świat w jednym celu – zbiórki pieniędzy na sprzęt do szpitali. W tym roku głównym celem jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W związku z tym w całej Polsce i wielu państwach na świecie organizowane są wydarzenia powiązane z działalnością fundacji. Nasi reporterzy sprawdzili, co czeka na wszystkich zainteresowanych w Warszawie.

Nieodłączonym punktem Finału jest informowanie i szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. W tym roku nie było inaczej. W specjalnym punkcie „Ratujemy i uczymy ratować” możemy sprawdzić jak wygląda akcja ratunkowa w wirtualnej rzeczywistości.

Z roku na rok WOŚP chce również nagłaśniać problematykę związaną z cukrzycą. Oprócz biegu „Policz się z cukrzycą” odwiedzić możemy również stoisko, na którym dowiemy się wszystkich niezbędnych informacji bez ryzyka nabawienia się zakwasów.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to idealny moment, aby dowiedzieć się jak funkcjonuje Pokojowy Patrol, bez którego organizacja tak dużego wydarzenia byłaby praktycznie niemożliwa.

Nie samymi szkoleniami jednak człowiek żyje. W ramach relaksu możemy podejść do artystycznego stoiska, gdzie malarze i graficy tworzą „WOŚP-owe dzieła sztuki”.

Tak duże wydarzenie nie może obyć się bez sklepu z gadżetami związanymi z Finałem oraz Festiwalem Pol’and’Rock. Sprawdziliśmy co cieszy się największym zainteresowaniem.

Tak wyglądał poranek naszej zamiejscowej redakcji reporterskiej w Warszawie. Więcej materiałów wkrótce!

[fot. Baza Mediów WOŚP]

[materiały przygotowali: Maria Nowak, Piotr Lewandowski]