I Ogólnopolska Konferencja Studencka „PsychoNova”

Jak ratownicy medyczni reagują na wypalenie zawodowe? Czy istnieje zaburzenie związane z graniem w gry komputerowe? Czy twórczość pomaga redukować lęk przed śmiercią? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć uczestnicy I Ogólnopolskiej Konferencji Studenckiej „PsychoNova”.

Na konferencji mają pojawić się studenci z wielu kluczowych polskich uczelni, na których wykładana jest psychologia. O tym, jak udało się to już w pierwszej edycji konferencji, mówi Jakub Słupczewski, organizator oraz Prezes Studenckiego Koła Naukowego Studentów Psychologii UMK „Animus”.

Tematy poruszane przez uczestników będą wpisywać się w różne dziedziny psychologii.

Na konferencji zaplanowano również wystąpienia ekspertów. Wykład inauguracyjny, o dość przewrotnym tytule, wygłosi etolog, prof. Maciej Trojan.

Chociaż to dopiero pierwsza edycja konferencji, organizatorzy chcieliby „na stałe wpisać się na konferencyjną mapę Polski”. Starają się trafić wystąpieniami do słuchaczy z różnym wykształceniem kierunkowym. Mówi Marta Szymańska, organizatorka konferencji, ubiegłoroczna Wiceprezes Studenckiego Koła Naukowego Studentów Psychologii UMK „Animus”.

Chociaż konferencja porusza tematy związane z psychologią, organizatorzy zwracają uwagę, że na udziale w konferencji mogą skorzystać także studenci dziedzin pokrewnych, takich jak pedagogika czy kognitywistyka.

Konferencja rozpocznie się 19 października o godzinie 10:00 w gmachu Wydziału Matematyki i Informatyki przy ulicy Chopina 12/18. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 9:00. Więcej informacji o konferencji można znaleźć na jej stronie internetowej lub w wydarzeniu na Facebooku.

[fot. organizatorzy konferencji/Maciej Tarczyński]