Dyskusja na temat środowiska naturalnego

Członkowie Koła Naukowego Prawa Międzynarodowego Publicznego i Ochrony Praw Człowieka wraz z zaproszonymi gośćmi zastanowili się nad wyzwaniami stojącymi przed globalną ochroną środowiska. Dwudniowa konferencja, składająca się z trzech paneli studencko-doktoranckich oraz eksperckich, zakończyła się w sobotę.

Od lat jednym z najczęściej poruszanych problemów jest ochrona środowiska naturalnego. Wspomniana kwestia była główną tematyką, zapowiadanej przez nas w zeszłym tygodniu, konferencji „Globalna ochrona środowiska – wyzwania i odpowiedzialność” odbywającej się na Wydziale Prawa i Administracji. Podczas wydarzenia zostały poruszone kwestie prawnomiędzynarodowe, dotyczące ochrony środowiska naturalnego.

O współczesnych wyzwaniach dotyczących globalnej ochrony środowiska mówi jedna z prelegentek – Justyna Wawrzecka.

Oprócz miejscowych badaczy, do Torunia zawitali goście z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Więcej informacji można przeczytać na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku.

Materiał Bartosza Matlęgi