Prawo do ochrony środowiska na UMK

17 maja na Wydziale Prawa i Administracji UMK rozpocznie się konferencja „Globalna ochrona środowiska- wyzwania i odpowiedzialność”. Podczas wydarzenia zostaną poruszone kwestie prawnomiędzynarodowe, dotyczące ochrony środowiska naturalnego.

Członkowie Koła Naukowego Prawa Międzynarodowego Publicznego i Ochrony Praw Człowieka w swojej inicjatywie zainspirowali się  katowickim szczytem klimatycznym z grudnia 2018 roku. O szczegółach planowanego spotkania mówią studenci Cezary Macikowski oraz Aleksandra Rzeszut, zaangażowani w organizację wydarzenia.

Zostanie poruszona także kwestia odpowiedzialności karnej względem ochrony środowiska.

Konferencja odbędzie się w Sali Posiedzeń Rady Wydziału WPiA i potrwa od 17 do 18 maja. Bierny udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego Publicznego UMK oraz WPiA UMK. Szczegółowe informacje dostępne są  na stronie wydarzenia na Facebooku.

Materiał przygotowała Patrycja Wójcik

[grafika: oficjalna strona wydarzenia na Facebooku]

Posted in UMK