„Takie było zamierzenie, by to nie była płyta hiphopowa w 100%” – Wywiad z Małpą

Rap ma to do siebie, że raperzy są utożsamiani z danym miastem i można mówić, o warszawskiej, czy poznańskiej scenie hiphopowej. Jeżeli jednak pod lupę weźmiemy Toruń, to pierwszą postacią, jaka nasunie się na myśl, będzie Łukasz Małkiewicz, czyli nie kto inny, jak Małpa. 22 Lutego ukazał się jego trzeci album, zatytułowany Blur.

Promowany był on trasą koncertową, która nie mogła ominąć Torunia, dla którego Małpa przygotował specjalny występ. Koncert w Od Nowie, który miał miejsce 21 marca. Oprócz oprawy wizualnej, na koncercie pojawili się goście, którzy udzielili się na płycie – Sarius, Ras i Bownik, ale także Gruby Mielzky, z którym Małpa nagrał „Rottenberg”.

W ramach tego koncertu udało mi się przeprowadzić krótki wywiad z toruńskim raperem, dotyczący nie tylko jego najnowszego krążka, ale i ogólnie pojętego rapu. Czy od początku Magiera miał być producentem całej płyty? Kto jeszcze miał się pojawić na Blur? Które utwory nagrywało się Małpie najprzyjemniej? Odpowiedzi na między innymi te pytania znajdziecie w poniższym wywiadzie.

Cały album Blur jest dostępny do odsłuchu na Youtube, znajdziecie go na kanale Proximite.

Rozmawiał Maciek Szablewski

fot. Julia Marszewska