Tomasz z Akwinu na Wydziale Teologicznym

Czy myśli Tomasza z Akwinu znajdują zastosowanie we współczesnym świecie? Na to i inne pytania znajdziecie odpowiedź 4-6 kwietnia na konferencji  „Tomasz z Akwinu i Ojcowie Kościoła”na Wydziale Teologicznym UMK.

4-6 kwietnia na Wydziale Teologicznym odbędzie się konferencja, na której będziemy mieli szansę dowiedzieć się, jak budować własną tożsamość. Jak Tomasz z Akwinu znajdował dzieła, którymi mógł się zainspirować? O szczegółach mówi ks. dr hab. Piotr Roszak, prodziekan Wydziału Teologicznego UMK.

Mgr lic. Jan Wółkowski, doktorant Wydziału Teologicznego, podpowiada jak ,,tomaszować” w życiu codziennym.

W konferencji wezmą udział prelegenci z 15 krajów w tym z Chile, USA czy Belgii. Wydarzenie będzie trwało od 4 do 6 kwietnia na Wydziale Teologicznym we współpracy z warszawskim Instytutem Tomistycznym. Szczegółowy harmonogram znajdziemy na stronie. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Materiał przygotowała Sylwia Zwierzychowska

[fot. biblicalthomism.umk.pl]