18. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

130 wydarzeń, 30 dziedzin i tylko cztery dni – czy to możliwe? Organizatorzy 18. Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki udowadniają, że tak.

Toruński Festiwal Nauki i Sztuki co roku cieszy się dużą popularnością. Organizatorzy dbają o to, aby każdy uczestnik, niezależnie od wieku znalazł coś, co go zainteresuje. Co w tym roku będzie tematem przewodnim? mówi Anna Wielbińska – koordynatorka wydarzenia.

Inauguracja festiwalu Koncert Kameralny odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 19. Podczas koncertu swój repertuar zaprezentuje Orkiestra Kameralna Accademia dell’Arco prowadzona przez Pawła Radzińskiego. W skład zespołu wchodzą studenci i absolwenci Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Orkiestra ma na swoim koncie wiele koncertów, w tym także z udziałem wirtuoza skrzypiec – Wiktora Pikajzena. Na koncert nie obowiązują zapisy ani wejściówki.

Organizatorzy zaplanowali wydarzenia z wielu dziedzin m.in. informatyka, sport, archeologia, biologia czy technika. Wszystko oczywiście związane z czasem i przestrzenią. Jednym z wydarzeń będzie Naukowy powrót do przyszłości. Piknik, miasteczko przyszłości, a także pojazd, którym dr Brown i Marty McFly podróżują w czasie – DeLorean DMC-12.

Odbędą się także gry terenowe oraz warsztaty dla dzieci. Jak to z tą modą dawniej było? Tego dowiedzą się najmłodsi podczas spotkania edukacyjnego. Pojawią się wielkoformatowe puzzle dotyczące strojów, a także kostiumy historyczne i akcesoriami związane z modą.

Co odróżnia Festiwal Nauki o Sztuki od innych toruńskich wydarzeń?

Seria wspomnianych atrakcji rozpocznie się w piątek 20 kwietnia i potrwa do 24 kwietnia. Więcej informacji znajdziemy na stronie festiwalu na facebooku oraz stronie TFNiS. Szczegółowy program wydarzeń znajdziemy tutaj.

Materiał Krystiana Pyszniaka.

[fot. Andrzej Romański, strona TFNiS na facebooku]