Wzgórze ASP na Przystanku Woodstock #1

Jak co roku woodstockowe pole pełne jest organizacji pozarządowych i wiosek tematycznych. Na Wzgórzu ASP możecie znaleźć kilkadziesiąt prelekcji i warsztatów o bardzo zróżnicowanej tematyce.

Fanimani to serwis internetowy,  który umożliwia wspieranie organizacji użyteczności publicznej  przy okazji zakupów online. – Jakaś część tych pieniędzy idzie do wybranej przez nas organizacji społecznej. – Mówi Marek Zybert. A jest w czym wybierać, bo w akcji uczestniczy 916 sklepów internetowych i ponad 3000 NGO.

Dzięki Fundacji NaszeZoo.pl dowiemy się jak reanimować nasze zwierzaki domowe, a swoją wiedzę sprawdzimy w praktyce dzięki fantomom. Ponadto możemy wziąć udział w warsztatach mat węchowych dla naszych psów.

Tańce pod sceną oraz podróże po woodstockowym polu mogą być męczące. Z pomocą przychodzi Wioska Beztroska organizowana przez Stowarzyszenie MAYE, w której znajdziecie plażę oraz dowiecie się jak teleportować się do Strefy Relaxu.

Na potrzeby duchowe i intelektualne odpowiada Wioska Słowiańska, która przygotowuje wykłady i prelekcje dotyczące rodzimowierstwa. – Opowiadamy o tym w jakich bogów Słowianie wierzyli, jakie obchodzili święta, jakie było ich pojęcie duszy. pojęcie świata, kosmosu, wszechświata. – Ratomir Wilkowski z Rodzimego Kościoła Polski.

[fot. Edyta Kurycka/Baza Mediów WOŚP]