Torunianie wybrali projekty na 2018 rok

W ramach Budżetu Partycypacyjnego na 2018 rok zostało wybranych 56 projektów spośród 126 udostępnionych do głosowania. 7 050 000 zł zostało podzielonych na grupy lokalne oraz ogólnomiejskie.

W głosowaniu wzięło udział około 55 tys. mieszkańców – z czego 47% zrobiło to przez internet, a pozostałe 53% tradycyjnie. Maleje liczba nieważnych głosów – stanowiły one jedynie 4,2% ogółu. O tym jaka tematyka inicjatyw przeważała mówi Paweł Piotrowicz – dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji.

Najdroższe z wybranych projektów to m.in. „100-lecie Cmentarza na Wybickiego – alejki” dotyczący utwardzenia ścieżek oraz instalacji oświetlenia i kamer monitoringu, „W zdrowym ciele – zdrowy duch!”, czyli budowa boiska wielofunkcyjnego oraz „Parking na Bielanach (UMK)” polegający na modernizacji istniejącego parkingu oraz drogi dojazdowej i utworzeniu nowych miejsc postojowych, oświetlenia itd. O zaangażowaniu mieszkańców w wydarzenie mówi Magdalena Flisykowska-Kacprowicz – Skarbnik Miasta.

Największą sympatią cieszyły się takie projekty jak: „Remont kojców dla psów” (w schronisku dla zwierząt przy ul. Przybyszewskiego 3), wspomniany wcześniej remont alejek na cmentarzu oraz „Sterylizacja 300 toruńskich kotów wolno żyjących” – każda z tych inicjatyw otrzymała  od około 2000 do 3000 głosów.

Szczegóły dotyczące wyników i pełną listę projektów można znaleźć tutaj.

[fot. http://www.torun.pl/]