Solidne pierwsze uderzenie, czyli Panzerfaust na Koncertowej Fali

Początek roku to idealna pora na mocne uderzenie podczas Koncertowej Fali. W czwartkowy (19.01) wieczór, grupa Panzerfaust zaprezentowała licznie zgromadzonej w OdNowie publiczności cięższe brzmienia, które sprawiły, że woda w szklankach zadrżała.

Muzycy Panzerfaust oficjalnie pojawili się na scenie po raz pierwszy, co nadawało ich występowi szczególny wydźwięk. Dodatkowo członkowie zespołu mają sentyment do OdNowy, która gości cykl Koncertowej Fali od samego początku. W imieniu zespołu wypowiada się Tomasz Gremplewski, wokalista grupy.

Jako że mogliśmy zobaczyć formację na scenie po raz pierwszy, warto dowiedzieć się czegoś o podstawowych kwestiach, czyli nazwie zespołu oraz logo, które, jak się okazuje, ma dużą symbolikę.

Można powiedzieć, że historia zespołu dopiero się zaczyna, lecz warto mieć jakieś cele i muzyczne marzenia. Jak to jest w Waszym przypadku? Gdybyście mogli zagrać przed każdym, dowolnym zespołem, kogo byście wybrali?

Podczas koncertu zauważyłem, że kładziecie bardzo duży nacisk na teksty. Co chcecie w nich przekazać?

Jakie są w Waszej ocenie największe wyzwania, które czyhają na zespoły podczas występu?

Dowiedziałem się, że jesteście zaangażowani w akcje charytatywne. Na czym dokładnie się skupiacie i komu chcecie pomóc?

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia na dalszej artystycznej drodze!

Grupa Panzerfaust, w składzie – Tomasz Gremplewski – wokal , Mateusz Pułaczewski – gitara, Michał Borowiak – bas  oraz Radosław Siemianowski – perkusja, pokazała nam odmienne oblicze Koncertowej Fali. Uniwersalizm tego cyklu po raz kolejny będziemy mogli obejrzeć i usłyszeć już 16.03, kiedy na scenie w OdNowie pojawi się  Rain of Claims. Wstęp wolny i wskazany!

Rozmawiał Piotr Paczkowski

[fot. Joanna Osińska]