Paolini, Sapkowski i Camus w toruńskich tramwajach

Zaczytane tramwaje wyjechały na tory po raz drugi. W komunikacji miejskiej możecie usłyszeć cytaty z wielu znanych książek.

Happening, który polega na odtwarzaniu znanych, książkowych cytatów w tramwajach powstał rok temu. Dzięki zaangażowaniu studentów i wykładowców Instytutu Informacji Naukowej i Bibliologii UMK pasażerowie mają szansę przypomnieć sobie swoje ulubione lektury. O tym jak zareagowali użytkownicy MZK podczas pierwszego dnia akcji mówi Daniel Biesiada, jeden ze studentów zaangażowanych w akcje.

To kolejna inicjatywa spod szyldu UMK, która ma na celu propagowanie czytania książek. – Chcemy promować czytelnictwo widząc w statystykach ogólnokrajowych, że ono spada.

Najpopularniejszych aforyzmów i cytatów z wybranych dzieł literatury można odsłuchać w toruńskich tramwajach do 20 grudnia.

Materiał przygotował Piotr Michalczewski.

[fot. fanpage INiB UMK]