Wniebowzięte Żółwie – wywiad z Zabili Mi Żółwia

Znani z wybuchowej dawki energii jaką emanują w czasie koncertów i z jednej z najbardziej oryginalnych nazw zespołu na polskiej scenie muzycznej. Zabili Mi Żółwia nie boją się poruszać w swoich utworach poważnych tematów, co równoważą muzycznymi żartami. Ich znakami szczególnymi jest charakterystyczny wokal i nagromadzenie klawiszowo-akordeonowych brzmień.

A zaczęło się w niewielkiej miejscowości Mazańcowice, gdzie grupka kolegów po prostu zaczęła robić muzykę. Do Torunia zawitali 23 marca by promować swoją nową płytę „Wniebowzięci”. Kilku ciekawostek o tym krążku, a także o interpretacji tekstów piosenek i tym, jak członkowie zespołu radzą sobie w trudnych czasach kapitalizmu dowiedział się w rozmowie z basistą Dominikiem Barnasiem i wokalistą Michałem Wojnarem Bartek Makowski.

zdjęcie: profil na myspace zespołu Zabili Mi Żółwia.