Nauka i biznes na UMK

Edukacja i biznes mogą iść w parze. Takie myślenie przyświecało władzom, gdy postanowiły powołać Centrum Technologii Transferu UMK w styczniu 2014 roku.

Podczas konferencji prasowej zaprezentowanych zostało kilka spośród trzynastu spółek spin-off powstałych w tym roku na naszym uniwersytecie.

O dużej liczbie powstałych spin-offów oraz ich znaczeniu dla regionu mówią, Andrzej Tretyn, rektor UMK oraz Michał Korolko z Urzędu Marszałkowskiego.

Wśród powstałych spółek są zarówno takie, które w swoim zakresie zawierają zarówno aspekty biologiczno-techniczne, jak i informatyczne. Jedną z nich zaprezentował m.in. Maciej Pańka, współzałożyciel Image Citadel.

Część z zaprezentowanych spółek spin-off już teraz prowadzi rozmowy dotyczące poważnych kontraktów. W inwestycje finansowe włączył się Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Materiał: Piotr Paszelke

Zdjęcie: www.unirank.pl