6. Festiwal Plakatu i Typografii PLASTER

Szósta edycja Festiwalu Plakatu i Typografii PLASTER rusza w najbliższą środę. Podczas festiwalu będzie można zobaczyć sześć wystaw, uczestniczyć w licznych warsztatach, międzynarodowej konferencji, prelekcjach oraz koncertach multimedialnych.

W tym roku gośćmi specjalnymi będą twórcy z Portugalii – Dino dos Santos, Jorge Silva, Luisa Barreto, Paulo Freitas. O szczegółach wydarzenia mówi Katarzyna Drewnowska-Toczko.

PLASTER to również polscy graficy, designerzy i twórcy. W tym roku jedną z wystaw prowadził będzie doceniany na całym świecie Sebastian Kubica. Jak co roku odbędzie się również koncert DJ-ski.

„Kubica uważany jest za tak zwanego pogrobowca, czy też potomka fantastycznych polskich grafików takich jak Henryk Tomaszewski czy Waldemar Świerzy”

Uniwersytet Mikołaja Kopernika też włącza się w organizację tej imprezy. W czwartek udostępniona zostanie galeria Wydziału Sztuk Pięknych, w której wystawione będą prace studentów ASP z Łodzi. Ostatni dzień festiwalu to liczne konferencje, panele tematyczne i spotkania z artystami.

Jak podkreślają organizatorzy Festiwalu PLASTER, cały projekt ma łączyć i mieszać ze sobą projekty plakatów z kompozycjami typograficznymi. Ma to nadać dodatkowej dynamiki wystawom oraz uświadomić widza o szybkości z jaką rozwija się grafika projektowa i z czym się ona wiąże.

Zdjęcie: materiały organizatorów