Koszulki, przejazdy i Kopernik w Juwenalia

Koszulki, przejazdy i Kopernik – jak wyglądać będzie miasto słynnego astronoma w Juwenalia 2015? Dla studentów ważne jest to, czy będą musieli płacić za komunikację miejską.

W roku ubiegłym można było całkowicie za darmo poruszać się komunikacją miejską. Nie inaczej będzie i w tym roku. „Została uchwalona ustawa, która przyznaje studentom możliwość korzystania z bezpłatnych przewozów na wszystkich liniach komunikacją miejską, tutaj w Toruniu.” – mówi rzecznik prasowy MZK Piotr Reich.

Niestety bezpłatna komunikacja nie obejmuje doktorantów.

Nie może również zabraknąć Juwenaliowych koszulek przygotowanych przez Samorząd UMK: „W tym roku będą koszulki Juwenaliowe. Będą z logiem naszych Juwenaliów, z Kopernikiem przebranym za Jokera.”

Przebranie Kopernika to kwestia do tej pory enigmatyczna. Temat Cosplay daje tak szerokie pole do popisu, że trudno było nawet spekulować o tym, kim w te Juwenalia stanie się Mikołaj Kopernik.

Za kogo przebraliby Kopernika studenci?

Czy studenci trafili? Sekret zdradza członek Samorządu UMK: „Kopernik będzie przebrany za postać z powieści Tolkiena „Władca Pierścieni„.

Toruńskie Juwenalia zaczynają się jutro, czyli w czwartek o godzinie 19 pochodem spod Domów Studenckich centrum na Bielany.

Pełny plan imprez dostępny na stronie Radia Sfera.

Materiał: Malwina Kaczorowska

Zdjęcie: Logo Juwenaliów UMK