Święto Książki i Praw Autorskich

Prawa autorskie również mają swoje święto. Wypada ono 23 kwietnia, czyli w Światowy Dzień Książki.

Każdy słyszał o prawach autorskich, jednak wiedza o nich nie należy do najpopularniejszych.  „Kserowanie jest dozwolone. Możecie skserować, możecie odbić sobie całą książkę dlatego, że w prawie autorskim jest taki rozdział, który sie nazywa dozwolony użytek. I w ramach tego rozdziału opisane są takie sytuacje, w których obywatel może skorzystać z danego utworu bez zgody właściciela praw.” – mówi Bożena Bednarek-Michalska, Zastępca Dyrektora ds. Informacji i Innowacji Biblioteki Uniwersyteckiej UMK.

Jeśli chcecie poznać więcej zawiłości związanych z prawami autorskimi znajdziecie je na stronie internetowej legalnakultura.pl

Materiał: Piotr Michalczewski

Zdjęcie: Legalna Kultura – logo