„Nie dla konkursu Miss UMK” w Radio Sfera

Akcja „Nie dla konkursu Miss UMK” odniosła sukces – 9. edycja konkursu piękności nie dojdzie do skutku, w wyniku działań 3 studentek naszego uniwersytetu.

O kontrowersjach związanych z wyborami Miss UMK jest głośno. Akcja „Nie dla konkursu Miss UMK”, mająca na celu zlikwidowanie konkursu wyboru Miss UMK zdobyła duże poparcie – w tym ze strony niektórych pracowników dydaktycznych UMK.

„Nasza akcja nie ma przede wszystkim wydźwięku feministycznego. To, na czym nam na dzień dobry zależało, to, żeby oczyścić odrobinę przestrzeń uniwersytecką z, można by powiedzieć, niezbyt lotnej rozrywki.” – tak o inicjatywie i reakcji na ich działania mówią Bogna Kociołowicz-Wiśniewska i Martyna Hofman założycielki „Nie dla konkursu Miss UMK”.

Protest ma swoich zwolenników, ale pojawiają się także liczne głosy krytyki. Beata, Martyna i Bogna odcinają się od stricte feministycznych pobudek, twierdząc, że działają dla dobra uniwersytetu. Konsekwencją ich działań jest odwołanie tegorocznej edycji konkursu, jednak nie wiadomo, czy nie powróci on w przyszłym roku.

Materiał Piotra Paczkowskiego

Materiał o stanowisku zwolenników wyborów Miss UMK przygotowała Marta Kostecka: UMK nie wybierze Miss

zdjęcie: Fanpage „Nie dla konkursu Miss UMK”

Posted in UMK