27.03 – tematy reporterskie

27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. W dzisiejszym wydaniu informacyjnym na pewno nie zbraknie wiadomości i ciekawostek na ten temat. Jednak to nie wszystko! Zespół reporterski Radia Sfera ma do zaoferowania znacznie więcej.

Międzynarodowy Dzień Teatru

27 marca to święto teatru, aktorów i  sztuki. Jeden dzień na uczczenie wszystkiego co od wieków kojarzy się nam z scenicznym światem. Także u nas kilka słów na ten temat. „Dotknij Teatru” czyli Teatralna Gra Miejska oraz dużo, dużo więcej – już dziś!

Praktyki za granicą? Erasmus zachęca!

Na wyjazdy w roku 2013/2014 wolnych jest jeszcze około 80 miejsc – taki komunikat ukazał się na stronie Erasmusa. Wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział w tegorocznej edycji, mają ostatnią szansę. Warto jednak pamiętać, że kandydaci muszą spełniać kilka podstawowych warunków. Nasza reporterka dowie się, co dokładnie należy wiedzieć na ten temat.

AZS w nowych rękach

Przystań Sportów Wodnych w Toruniu zmienia właściciela. Zgodnie z umowa podpisaną 26 kwietnia pieczę nad tym terenem przejmuje Gmina Miasta Toruń. Już zapowiedziano, że obiekt ma zostać poddany modernizacji oraz rozbudowie. O szczegółach przedsięwzięcia mówi Marcin Czyżniewski, Rzecznik Prasowy UMK.

Festiwal Sztuki Faktu już za chwilę

Dziennikarze, reporterzy, publicyści… Już 10 kwietnia po raz kolejny zjadą się tłumnie w toruńskie progi. To już druga edycja tego wydarzenia. „25 lat wolności” – takie hasło przyświeca tegorocznym spotkaniom. Co konkretnie zaplanowali organizatorzy? O tym już dzisiaj na antenie Radia Sfera.

Wiecha zawisła!

Rozkopane rowy i góry piasku  – to widok do którego przyzwyczaili się już wszyscy bywalcy kampusu UMK. Jednak ozdoba zaczepiona na ogradzającym budowę płocie to nowość. I nie zamieścili jej tam pomysłowi studenci. Zielona wiecha to symbol, tak mówią o niej robotnicy. Jakie jest jej znaczenie? Tą informacją chętnie podzielili się z naszą reporterką.

Więcej w serwisach o godzinie 16, 18 i w magazynie informacyjnym “Zdziś” o godzinie 20.