24.03 – tematy reporterskie

redakcja radia

Kolejny tydzień, kolejny poniedziałek. Wraz z początkiem tygodnia reporterzy i wydawcy wracają do ciężkiej pracy. Oto co dziś wzięli na warsztat.

Czysto i schludnie? Niekoniecznie w toruńskich lokalach

Raport sanepidu dobitnie podkreśla – właściciele restauracji i barów na terenie Torunia mają sporo na sumieniu. 75 wystawionych mandatów, taki wynik to nie powód do dumy. Jakie uchybienia pojawiały się najczęściej? Czemu nazwy ukaranych lokali nie zostały podane do wiadomości publicznej? O to zapytamy pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Toruniu.

Walcz z gruźlicą

Gruźlica pozostaje jedną z najgroźniejszych chorób świata. Co roku na terenie naszego kraju zapada na nią aż 10 tysięcy osób. Największym problemem jest to, że pacjenci zbyt późno poddają się odpowiednim badaniom. Czy wykrywanie zalążków gruźlicy jest aż tak trudne? Okazuje się, że niekoniecznie. W Światowy Dzień Walki z Gruźlicą nasz reporter dowie się jak skutecznie wykrywać i przeciwdziałać tej chorobie. Więcej szczegółów – już niebawem.

Bądź bezpieczny w Internecie!

Cyberprzestępczość – mit czy realne zagrożenie? Tej tematyce poświęcona została dzisiejsza konferencja na Wydziale Prawa i Administracji. Okazuje się, że w 2013 roku blisko 6 milionów Polaków padło ofiarą nieuczciwych internautów. Czy zjawisko to naprawdę cieszy się aż taką popularnością? – na ten temat zapytaliśmy organizatorów i uczestników spotkania.

Więcej w serwisach o godzinie 16, 18 i w magazynie informacyjnym „Zdziś” o godzinie 20.