Czy w Toruniu gra się w tenisa ziemnego?

Na całym świecie 4 marca obchodzi się Światowy Dzień Tenisa. Największe imprezy odbędą się w Nowym Jorku, Hong Kongu oraz Londynie. Do akcji włączyła się największa sportowa stacja telewizyjna na świecie. A jak to wygląda w Toruniu? Można odnieść wrażenie, że na niedawno wybudowanym toruńskim kompleksie tenisowym zapomniano o tym dniu.

Tenis wcale nie jest drogim sportem. Rodzice chcący przyprowadzić swoje dzieci na toruńskie korty, mogą liczyć na pomoc ze strony klubu, który wspomaga sprzętem i pokrywa koszty szkolenia. Warto dodać, że dzięki zbudowaniu nowoczesnego kompleksu, zainteresowanie tenisem wzrosło. Nie bez znaczenia również były świetne wyniki polskich tenisistów na zeszłorocznym Wimbledonie.

Poziom tenisa w Toruniu nie jest jednak najwyższy. Co prawda sukcesywnie rośnie, ale najlepsi zawodnicy z naszego miasta nadal mają problem ze sparingpartnerami i musza wyjeżdżać do innych miast, tak jak Mikołaj Jędruszczak, zwycięzca zeszłorocznych Halowych Mistrzostw Polski do lat 21, który musiał wyjechać aż do Bytomia.

Fot. sxc.hu