Polskie talenty grają pod toruńskim dachem

Od poniedziałku w Toruniu trwają Halowe Mistrzostwa Polski do lat 21 w tenisie ziemnym. Zeszłorocznego tytułu broni student Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – Mikołaj Jędruszczak, który w turnieju jest rozstawiony z numerem pierwszym.

Poziom turnieju jest bardzo wysoki. Obok Mikołaja Jędruszczaka Toruń reprezentuje jego młodszy brat, Marcel Jędruszczak. Starszy z braci na razie idzie jak burza. W dwóch meczach stracił tylko sześć gemów. – Poziom jest nawet wyższy niż na niektórych kobiecych turniejach rangi międzynarodowej – powiedział Jędruszczak.

Gra na hali różni się od tej na zewnątrz. Nawierzchnia jest szybsza, piłka inaczej się odbija, przez co trzeba szybciej reagować na wydarzenia na korcie. Oprócz tego dochodzą lepsze warunki atmosferyczne. – Gra na hali mniej pochłania sił, przede wszystkim nie jest tak gorąco jak na zewnątrz.

Pomimo wybudowania nowoczesnego kompleksu Na Skarpie, poziom tenisa ziemnego w Toruniu jest słaby. Lepsi zawodnicy muszą wyjeżdżać z miasta, aby kontynuować swoje kariery.

Foto: mosir.torun.pl