60 LAT OD NOWY!

Sześćdziesiąt lat tradycji, kultury, koncertów oraz po prostu studenckiego życia. Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „OD NOWA” obchodzi swoje 60 urodziny, a co za tym idzie październik w murach kultowego toruńskiego klubu studenckiego zapowiada się bardzo interesująco.

OD NOWA powstała w roku 1958, od tego czasu krzewiła w toruńskich studentach specyficzną kulturę przepełnioną koncertami, wspólnymi imprezami, spektaklami i poezją. Mimo tego, że zmieniały się budynki, w których kulturalny świat uniwersytetu tętnił, to charakter pozostawał niezmienny. O planach na jubileuszowe obchody w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „OD NOWA” mówi dyrektor Maurycy Męczekalski.

Punktem, który 60-lecie będzie spajał w jedną całość będzie na pewno projekcja filmu, który przedstawia historię OD NOWY. Zadanie było niezwykle trudne. Niezwykle bogata historia, która rozpoczyna się pod koniec lat 50. jeszcze w akademikach w centrum, następnie w Dworze Artusa aby na koniec znaleźć swoje miejsce w okolicach kampusu UMK została zawarta w niespełna 50-minutowym filmie stworzonym przez Ryszarda Kruka.

Wydarzenia jubileuszowe odbywać się będą między 16 a 20 października. Więcej informacji na temat wszystkich imprez związanych z 60-leciem znaleźć można TUTAJ.