O nas

Jest takie miasto – TORUŃ. W Toruniu uniwersytet, a na uniwersytecie my. Jesteśmy studentami. Nasza codzienność jednak to nie tylko studia, ale też studio, w którym codziennie robimy coraz lepsze radio. Takie, którego sami chcielibyśmy słuchać (nie zrażając się tym, że czasami jesteśmy w tych chęciach odosobnieni).

SFERA istnieje od 1996 roku, kiedy to brawurowo połączyły się dwie rywalizujące ze sobą od kilkudziesięciu lat rozgłośnie studenckie. Jednak tradycja radiofonii studenckiej w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika sięga połowy lat 50. ubiegłego wieku.
Przez lata słychać nas było przede wszystkim w toruńskich akademikach, bo tylko tam wisiał „wysokiej klasy” sprzęt audio. Od jesieni 2001 roku docieramy do miliardów potencjalnych słuchaczy, którzy mogą spotkać nas pod adresem www.sfera.umk.pl.

Wiemy, że nasi słuchacze to wąskie i elitarne grono. W związku z tym pozwalamy na antenie grać tylko najlepszym muzykom. I, co rzadkie w dzisiejszych czasach, mówimy ludzkim głosem.

W celach dydaktycznych korzystamy z oprogramowania dostarczonego przez firmę „PORTAL” Mochtak Grzegorz.

Rozgłośnia Uniwersytecka Radio „Sfera” jest wpisana do rejestru czasopism nr Pr 366 prowadzonego przez Wydział I Cywilny Sądu Okręgowego w Toruniu.

Radio Sfera 2008-2009

Radio Sfera wyróżnione Srebrnym Medalem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy