Rektor UMK: Inauguracja kolejnego roku akademickiego w Bydgoszczy

UMK posiada dwa kampusy uniwersyteckie. W Toruniu i w Bydgoszczy. W związku ze zbliżającym się remontem auli, inauguracja kolejnego roku akademickiego rozpocznie się w mieście nad Brdą.

Inauguracje roku akademickiego odbywały się nieprzerwanie od 1973 w Auli UMK przy ulicy Gagarina. Jednak w związku z planowanym remontem obiektu władze uczelni zdecydowały się na przeniesienie uroczystości rozpoczęcia kolejnego roku akademickiego do Bydgoszczy, gdzie mieści się Collegium Medicum UMK. Podczas wtorkowego Święta Uczelni rektor UMK wskazał, że nie było problemów ze znalezieniem „nowego” miejsca inauguracji.

Jego wybór był dla mnie od początku jasny i naturalnypragnę Państwa poinformować, że rok akademicki 2013/2014 na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika zostanie zainaugurowany w Bydgoszczy, w sali Filharmonii Pomorskiej – powiedział podczas Święta Uczelni prof. Andrzej Tretyn, rektor UMK.

Już dziś zapraszam Państwa na tę uroczystość podkreślającą, że nasz Uniwersytet składa się z dwóch, równych i pełnoprawnych kampusów, a Collegium Medicum jest niezwykle ważną częścią Uczelni mającą istotny wpływ na jej pozycję i rozwój – dodał po chwili.

Remont Auli planowany jest na rok czasu. Jednym z ostatnich wydarzeń, które odbędą się w „starym” budynku będzie gala wyborów miss uczelni.

Zdjęcie: Andrzej Romański

Posted in UMK